Logo Teatru Lalka

strona główna -> spektakle -> W poszukiwaniu straconego namiotu

Spektakle

W poszukiwaniu straconego namiotu

WARSZAWSKI CYRK MAGII I ŚCIEMY
W POSZUKIWANIU STRACONEGO NAMIOTU

  • Reżyseria Karolina Czarnecka
  • Opieka artystyczna Michał Walczak
  • Scenariusz Karolina Czarnecka
  • Choreografia Bartosz Figurski
  • Muzyka Mateusz Łupiński
  • Scenografia i kostiumy AgaBrwi
  • W obsadzie
    Magdalena Kisiała, Katarzyna Krzesińska, Jagoda Stanasiuk, Paulina Waszkiewicz, Izabela Zielińska, Karolina Czarnecka, Krzysztof Kostera, Antoni Borodziuk, Maciej Najmowicz, Kamil Witkowski.

Premiera 28 czerwca 2016
Dla widzów w wieku 6+
Czas trwania spektaklu ok. 80 min. /bez przerwy/


Potrzeba wolności nakazywała trupie wędrownych cyrkowców pokonywać trasy, podczas których odwiedzała nawet dwieście miejscowości w sezonie. Poczucie wolności dawało im siłę, gdy po ciężkiej podróży i rozstawieniu żelaznych konstrukcji, porywali publiczność odrywając ją od szarej codzienności. Wolność została im odebrana, kiedy to pewnej tragicznej nocy stracili wszystko. Skradziono im rekwizyty, zwierzęta, kostiumy, a przede wszystkim ich dom, ich chapiteau. Grupa została jedynie z wozem i ocalonymi przedmiotami. Czy mimo to Warszawski Cyrk Magii i Ściemy ocaleje? Czy wędrowna trupa odnajdzie namiot? Czy obroni czar cyrkowej magii?
Warszawski Cyrk Magii i Ściemy zaprasza dzieci i dorosłych do świata baśni na prostą opowieść o marzeniach młodych cyrkowców.

O nas
Jesteśmy Warszawskim Cyrkiem Magii i Ściemy, czyli grupą młodych ludzi połączonych wspólną pasją. Każde z nas upatrzyło sobie inną dziedziną cyrkową, między innymi żonglowanie, chodzenie po linie, elementy na rola bola, balans a także podstawy tańca i aktorstwa. Pragniemy wspólnie pokazać sztukę cyrkową w nowej, świeżej odsłonie, odczarować wizerunek cyrku jako sztuki niższej. Tworzymy hybrydę teatru i cyrku, co pozwala nam, przekazać istotne treści. Odnalazł nas Michał Walczak, dając możliwość współpracy z Pożarem w Burdelu. Stworzył grupę łącząc aktorów teatralnych i artystów cyrkowych, włączając do grupy Karolinę Czarnecką i choreografa Bartosza Figurskiego. Chcemy dotrzeć do widza, czasem zaszokować, czasem wprowadzić w zamyślenie, czasem rozbawić, ale przede wszystkim chcemy zabrać go do naszego kolorowego świata. Świata cyrkowej Magii i Ściemy.

Będziecie mieć przyjemność obejrzeć jedyne w swoim rodzaju przedstawienie cyrkowo- teatralne.

W poszukiwaniu straconego namiotu W poszukiwaniu straconego namiotu W poszukiwaniu straconego namiotu W poszukiwaniu straconego namiotu W poszukiwaniu straconego namiotu

TEATR LALKA
Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa
NIP 525-000-58-86
REGON 016342053
RIK RIK/3/2000/SPW
Bank PEKAO S.A./Oddzial w Warszawie ul. Jasna 1
66 1240 6175 1111 0010 4817 6443
SEKRETARIAT
(22) 620 49 60, (22) 656 69 39, (22) 624 85 65 // sekretariat@teatrlalka.pl
BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
(22) 656 69 57, (22) 656 69 56 // rezerwacje@teatrlalka.pl